Kodi zonal 772 / +269772Kodi zonal:772     (+269 772)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mohéli

Shteti:

Komoret


Kodi zonal 772 / +269772 (Komoret)


Prefiksi 772 është kodi i zonës për Mohéli. Dhe Mohéli ndodhet në Komoret. Nëse ndodheni jashtë Komoret dhe dëshironi të telefononi një person në Mohéli, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Komoret është +269, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mohéli, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +269 772.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +269 772 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mohéli për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00269 772.
Llogaritësi I numrit të telefonit