Kodi zonal 767 / +269767Kodi zonal:767     (+269 767)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mbéni

Shteti:

KomoretPrefiksi 767 është kodi i zonës për Mbéni. Dhe Mbéni ndodhet në Komoret. Nëse ndodheni jashtë Komoret dhe dëshironi të telefononi një person në Mbéni, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Komoret është +269, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mbéni, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +269 767.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +269 767 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mbéni për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00269 767.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 767 / +269767 (Komoret)