Kodi zonal 7550 (+957550 / 00957550 / 011957550) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:7550     (+95 7550)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Wintho

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 7550 / +957550 / 00957550 / 011957550, Mianmar (hyrja telefonike)


Prefiksi 7550 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wintho. Dhe Wintho ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Wintho, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wintho, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 7550. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 7550 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wintho për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 7550.