Kodi zonal 75 (+59575 / 0059575 / 01159575) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:75     (+595 75)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Hohenau

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 75 / +59575 / 0059575 / 01159575, Paraguai (hyrja telefonike)


Prefiksi 75 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hohenau. Dhe Hohenau ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Hohenau, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hohenau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 75. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 75 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hohenau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 75.