Kodi zonal 75 / +59575Kodi zonal:75     (+595 75)
Qyteti/qyteza ose krahina:Hohenau

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal 75 / +59575 (Paraguai)


Prefiksi 75 është kodi i zonës për Hohenau. Dhe Hohenau ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Hohenau, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hohenau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 75.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 75 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hohenau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 75.
Llogaritësi I numrit të telefonit