Kodi zonal 7476 (+437476 / 00437476 / 011437476) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:7476     (+43 7476)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Aschbach-Markt

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 7476 / +437476 / 00437476 / 011437476, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 7476 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Aschbach-Markt. Dhe Aschbach-Markt ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Aschbach-Markt, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Aschbach-Markt, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7476. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 7476 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Aschbach-Markt për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7476.