Kodi zonal 747 (+680747 / 00680747 / 011680747) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:747     (+680 747)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Ngardmau

Shteti:

Palau

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 747 / +680747 / 00680747 / 011680747, Palau (hyrja telefonike)


Prefiksi 747 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ngardmau. Dhe Ngardmau ndodhet në Palau. Nëse ndodheni jashtë Palau dhe dëshironi të telefononi një person në Ngardmau, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Palau është +680 (00680), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ngardmau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +680 747. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +680 747 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ngardmau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00680 747.