Kodi zonal 7445 (+957445 / 00957445 / 011957445) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:7445     (+95 7445)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Namtee

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 7445 / +957445 / 00957445 / 011957445, Mianmar (hyrja telefonike)


Prefiksi 7445 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Namtee. Dhe Namtee ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Namtee, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Namtee, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 7445. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 7445 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Namtee për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 7445.