Kodi zonal 7426 (+957426 / 00957426 / 011957426) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:7426     (+95 7426)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Pammati

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 7426 / +957426 / 00957426 / 011957426, Mianmar (hyrja telefonike)


Prefiksi 7426 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Pammati. Dhe Pammati ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Pammati, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pammati, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 7426. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 7426 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pammati për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 7426.