Kodi zonal 7281 / +437281Kodi zonal:7281     (+43 7281)
Qyteti/qyteza ose krahina:Aigen im Mühlkreis

Shteti:

Austria


Kodi zonal 7281 / +437281 (Austria)


Prefiksi 7281 është kodi i zonës për Aigen im Mühlkreis. Dhe Aigen im Mühlkreis ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Aigen im Mühlkreis, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Aigen im Mühlkreis, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7281.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 7281 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Aigen im Mühlkreis për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7281.
Llogaritësi I numrit të telefonit