Kodi zonal 7212 / +437212Kodi zonal:7212     (+43 7212)
Qyteti/qyteza ose krahina:Zwettl an der Rodl

Shteti:

AustriaPrefiksi 7212 është kodi i zonës për Zwettl an der Rodl. Dhe Zwettl an der Rodl ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Zwettl an der Rodl, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zwettl an der Rodl, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7212.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 7212 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zwettl an der Rodl për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7212.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 7212 / +437212 (Austria)