Kodi zonal 7 / +2477Kodi zonal:7     (+247 7)
Qyteti/qyteza ose krahina:Georgetown

Shteti:

Ascension IslandPrefiksi 7 është kodi i zonës për Georgetown. Dhe Georgetown ndodhet në Ascension Island. Nëse ndodheni jashtë Ascension Island dhe dëshironi të telefononi një person në Georgetown, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ascension Island është +247, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Georgetown, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +247 7.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +247 7 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Georgetown për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00247 7.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 7 / +2477 (Ascension Island)