Kodi zonal 678 (+595678 / 00595678 / 011595678) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:678     (+595 678)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Santa Rosa del Monday

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 678 / +595678 / 00595678 / 011595678, Paraguai (hyrja telefonike)


Prefiksi 678 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Santa Rosa del Monday. Dhe Santa Rosa del Monday ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Santa Rosa del Monday, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Santa Rosa del Monday, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 678. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 678 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Santa Rosa del Monday për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 678.