Kodi zonal 6660 / +956660Kodi zonal:6660     (+95 6660)
Qyteti/qyteza ose krahina:Myittha

Shteti:

MianmarPrefiksi 6660 është kodi i zonës për Myittha. Dhe Myittha ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Myittha, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Myittha, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 6660.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 6660 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Myittha për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 6660.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 6660 / +956660 (Mianmar)