Kodi zonal 660 / +960660Kodi zonal:660     (+960 660)
Qyteti/qyteza ose krahina:Baa

Shteti:

MaldivetPrefiksi 660 është kodi i zonës për Baa. Dhe Baa ndodhet në Maldivet. Nëse ndodheni jashtë Maldivet dhe dëshironi të telefononi një person në Baa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Maldivet është +960, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Baa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +960 660.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +960 660 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Baa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00960 660.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 660 / +960660 (Maldivet)