Kodi zonal 65 / +5165Kodi zonal:65     (+51 65)
Qyteti/qyteza ose krahina:Loreto

Shteti:

PerujaPrefiksi 65 është kodi i zonës për Loreto. Dhe Loreto ndodhet në Peruja. Nëse ndodheni jashtë Peruja dhe dëshironi të telefononi një person në Loreto, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Peruja është +51, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Loreto, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +51 65.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +51 65 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Loreto për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0051 65.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 65 / +5165 (Peruja)