Kodi zonal 6471 (+3806471 / 003806471 / 0113806471) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:6471     (+380 6471)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Svatove

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 6471 / +3806471 / 003806471 / 0113806471, Ukraina (hyrja telefonike)


Prefiksi 6471 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Svatove. Dhe Svatove ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Svatove, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Svatove, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 6471. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 6471 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Svatove për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 6471.