Kodi zonal 64 / +5164Kodi zonal:64     (+51 64)
Qyteti/qyteza ose krahina:Junín

Shteti:

PerujaPrefiksi 64 është kodi i zonës për Junín. Dhe Junín ndodhet në Peruja. Nëse ndodheni jashtë Peruja dhe dëshironi të telefononi një person në Junín, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Peruja është +51, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Junín, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +51 64.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +51 64 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Junín për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0051 64.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 64 / +5164 (Peruja)