Kodi zonal 629 / +675629Kodi zonal:629     (+675 629)
Qyteti/qyteza ose krahina:Oro (Popondetta)

Shteti:

Papua Guinea e Re


Kodi zonal 629 / +675629 (Papua Guinea e Re)


Prefiksi 629 është kodi i zonës për Oro (Popondetta). Dhe Oro (Popondetta) ndodhet në Papua Guinea e Re. Nëse ndodheni jashtë Papua Guinea e Re dhe dëshironi të telefononi një person në Oro (Popondetta), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Papua Guinea e Re është +675, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Oro (Popondetta), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +675 629.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +675 629 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Oro (Popondetta) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00675 629.
Llogaritësi I numrit të telefonit