Kodi zonal 6229 / +436229Kodi zonal:6229     (+43 6229)
Qyteti/qyteza ose krahina:Hof bei Salzburg

Shteti:

Austria


Kodi zonal 6229 / +436229 (Austria)


Prefiksi 6229 është kodi i zonës për Hof bei Salzburg. Dhe Hof bei Salzburg ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Hof bei Salzburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hof bei Salzburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 6229.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 6229 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hof bei Salzburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 6229.
Llogaritësi I numrit të telefonit