Kodi zonal 6131 / +3806131Kodi zonal:6131     (+380 6131)
Qyteti/qyteza ose krahina:Yakymivka

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal 6131 / +3806131 (Ukraina)


Prefiksi 6131 është kodi i zonës për Yakymivka. Dhe Yakymivka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Yakymivka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Yakymivka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 6131.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 6131 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Yakymivka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 6131.
Llogaritësi I numrit të telefonit