Kodi zonal 6 / +5936Kodi zonal:6     (+593 6)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sucumbios

Shteti:

Ekuadori


Kodi zonal 6 / +5936 (Ekuadori)


Prefiksi 6 është kodi i zonës për Sucumbios. Dhe Sucumbios ndodhet në Ekuadori. Nëse ndodheni jashtë Ekuadori dhe dëshironi të telefononi një person në Sucumbios, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ekuadori është +593, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sucumbios, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +593 6.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +593 6 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sucumbios për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00593 6.
Llogaritësi I numrit të telefonit