Kodi zonal 5951 / +9765951Kodi zonal:5951     (+976 5951)
Qyteti/qyteza ose krahina:Öndörshil

Shteti:

MongoliaPrefiksi 5951 është kodi i zonës për Öndörshil. Dhe Öndörshil ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Öndörshil, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Öndörshil, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 5951.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 5951 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Öndörshil për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 5951.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 5951 / +9765951 (Mongolia)