Kodi zonal 5946 (+9765946 / 009765946 / 0119765946) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:5946     (+976 5946)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Delgertsogt

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 5946 / +9765946 / 009765946 / 0119765946, Mongolia (hyrja telefonike)


Prefiksi 5946 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Delgertsogt. Dhe Delgertsogt ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Delgertsogt, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Delgertsogt, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 5946. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 5946 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Delgertsogt për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 5946.