Kodi zonal 5946 / +9765946Kodi zonal:5946     (+976 5946)
Qyteti/qyteza ose krahina:Delgertsogt

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal 5946 / +9765946 (Mongolia)


Prefiksi 5946 është kodi i zonës për Delgertsogt. Dhe Delgertsogt ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Delgertsogt, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Delgertsogt, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 5946.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 5946 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Delgertsogt për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 5946.
Llogaritësi I numrit të telefonit