Kodi zonal 59 / +26359Kodi zonal:59     (+263 59)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gokwe

Shteti:

Zimbabveja


Kodi zonal 59 / +26359 (Zimbabveja)


Prefiksi 59 është kodi i zonës për Gokwe. Dhe Gokwe ndodhet në Zimbabveja. Nëse ndodheni jashtë Zimbabveja dhe dëshironi të telefononi një person në Gokwe, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Zimbabveja është +263, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gokwe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +263 59.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +263 59 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gokwe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00263 59.
Llogaritësi I numrit të telefonit