Kodi zonal 5848 (+955848 / 00955848 / 011955848) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:5848     (+95 5848)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Hlaing-Bwe

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 5848 / +955848 / 00955848 / 011955848, Mianmar (hyrja telefonike)


Prefiksi 5848 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hlaing-Bwe. Dhe Hlaing-Bwe ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Hlaing-Bwe, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hlaing-Bwe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 5848. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 5848 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hlaing-Bwe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 5848.