Kodi zonal 5725 / +2205725Kodi zonal:5725     (+220 5725)
Qyteti/qyteza ose krahina:Iliasa

Shteti:

Gambia


Kodi zonal 5725 / +2205725 (Gambia)


Prefiksi 5725 është kodi i zonës për Iliasa. Dhe Iliasa ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Iliasa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Iliasa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 5725.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +220 5725 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Iliasa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 5725.
Llogaritësi I numrit të telefonit