Kodi zonal 5710 (+2205710 / 002205710 / 0112205710) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:5710     (+220 5710)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Barra

Shteti:

Gambia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 5710 / +2205710 / 002205710 / 0112205710, Gambia (hyrja telefonike)


Prefiksi 5710 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Barra. Dhe Barra ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Barra, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220 (00220), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Barra, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 5710. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +220 5710 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Barra për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 5710.