Kodi zonal 57 (+35657 / 0035657 / 01135657) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:57     (+356 57)

Qyteti/qyteza ose krahina:

San Pawl il-Baħar

Shteti:

Malta

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 57 / +35657 / 0035657 / 01135657, Malta (hyrja telefonike)


Prefiksi 57 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për San Pawl il-Baħar. Dhe San Pawl il-Baħar ndodhet në Malta. Nëse ndodheni jashtë Malta dhe dëshironi të telefononi një person në San Pawl il-Baħar, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Malta është +356 (00356), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në San Pawl il-Baħar, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +356 57. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +356 57 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në San Pawl il-Baħar për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00356 57.