Kodi zonal 5674 (+2205674 / 002205674 / 0112205674) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:5674     (+220 5674)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bansang

Shteti:

Gambia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 5674 / +2205674 / 002205674 / 0112205674, Gambia (hyrja telefonike)


Prefiksi 5674 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bansang. Dhe Bansang ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Bansang, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220 (00220), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bansang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 5674. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +220 5674 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bansang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 5674.