Kodi zonal 5674 / +2205674Kodi zonal:5674     (+220 5674)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bansang

Shteti:

Gambia


Kodi zonal 5674 / +2205674 (Gambia)


Prefiksi 5674 është kodi i zonës për Bansang. Dhe Bansang ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Bansang, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bansang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 5674.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +220 5674 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bansang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 5674.
Llogaritësi I numrit të telefonit