Kodi zonal 562 (+91562 / 0091562 / 01191562) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:562     (+91 562)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Agra, Uttar Pradesh

Shteti:

India

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 562 / +91562 / 0091562 / 01191562, India (hyrja telefonike)


Prefiksi 562 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Agra, Uttar Pradesh. Dhe Agra, Uttar Pradesh ndodhet në India. Nëse ndodheni jashtë India dhe dëshironi të telefononi një person në Agra, Uttar Pradesh, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për India është +91 (0091), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Agra, Uttar Pradesh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +91 562. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +91 562 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Agra, Uttar Pradesh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0091 562.