Kodi zonal 55 / +97755Kodi zonal:55     (+977 55)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gaur

Shteti:

Nepali


Kodi zonal 55 / +97755 (Nepali)


Prefiksi 55 është kodi i zonës për Gaur. Dhe Gaur ndodhet në Nepali. Nëse ndodheni jashtë Nepali dhe dëshironi të telefononi një person në Gaur, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nepali është +977, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gaur, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +977 55.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +977 55 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gaur për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00977 55.
Llogaritësi I numrit të telefonit