Kodi zonal 5454 / +6925454Kodi zonal:5454     (+692 5454)
Qyteti/qyteza ose krahina:Rongelap Atoll

Shteti:

Ishujt MarshallPrefiksi 5454 është kodi i zonës për Rongelap Atoll. Dhe Rongelap Atoll ndodhet në Ishujt Marshall. Nëse ndodheni jashtë Ishujt Marshall dhe dëshironi të telefononi një person në Rongelap Atoll, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ishujt Marshall është +692, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rongelap Atoll, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +692 5454.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +692 5454 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rongelap Atoll për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00692 5454.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 5454 / +6925454 (Ishujt Marshall)