Kodi zonal 5453 / +3805453Kodi zonal:5453     (+380 5453)
Qyteti/qyteza ose krahina:Krolevets

Shteti:

UkrainaPrefiksi 5453 është kodi i zonës për Krolevets. Dhe Krolevets ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Krolevets, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Krolevets, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 5453.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 5453 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Krolevets për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 5453.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 5453 / +3805453 (Ukraina)