Kodi zonal 5355 / +3805355Kodi zonal:5355     (+380 5355)
Qyteti/qyteza ose krahina:Myrhorod

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal 5355 / +3805355 (Ukraina)


Prefiksi 5355 është kodi i zonës për Myrhorod. Dhe Myrhorod ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Myrhorod, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Myrhorod, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 5355.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 5355 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Myrhorod për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 5355.
Llogaritësi I numrit të telefonit