Kodi zonal 5262 / +435262Kodi zonal:5262     (+43 5262)
Qyteti/qyteza ose krahina:Telfs

Shteti:

AustriaPrefiksi 5262 është kodi i zonës për Telfs. Dhe Telfs ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Telfs, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Telfs, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 5262.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 5262 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Telfs për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 5262.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 5262 / +435262 (Austria)