Kodi zonal 513 / +86513Kodi zonal:513     (+86 513)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nantong

Shteti:

Kina


Kodi zonal 513 / +86513 (Kina)


Prefiksi 513 është kodi i zonës për Nantong. Dhe Nantong ndodhet në Kina. Nëse ndodheni jashtë Kina dhe dëshironi të telefononi një person në Nantong, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kina është +86, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nantong, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +86 513.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +86 513 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nantong për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0086 513.
Llogaritësi I numrit të telefonit