Kodi zonal 510 / +86510Kodi zonal:510     (+86 510)
Qyteti/qyteza ose krahina:Wuxi

Shteti:

Kina


Kodi zonal 510 / +86510 (Kina)


Prefiksi 510 është kodi i zonës për Wuxi. Dhe Wuxi ndodhet në Kina. Nëse ndodheni jashtë Kina dhe dëshironi të telefononi një person në Wuxi, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kina është +86, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wuxi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +86 510.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +86 510 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wuxi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0086 510.
Llogaritësi I numrit të telefonit