Kodi zonal 4873 (+434873 / 00434873 / 011434873) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:4873     (+43 4873)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Sankt Jakob in Defereggen

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 4873 / +434873 / 00434873 / 011434873, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 4873 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Sankt Jakob in Defereggen. Dhe Sankt Jakob in Defereggen ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Sankt Jakob in Defereggen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sankt Jakob in Defereggen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 4873. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 4873 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sankt Jakob in Defereggen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 4873.