Kodi zonal 4868 / +3804868Kodi zonal:4868     (+380 4868)
Qyteti/qyteza ose krahina:Chornomorsk

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal 4868 / +3804868 (Ukraina)


Prefiksi 4868 është kodi i zonës për Chornomorsk. Dhe Chornomorsk ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Chornomorsk, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Chornomorsk, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4868.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 4868 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Chornomorsk për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4868.
Llogaritësi I numrit të telefonit