Kodi zonal 4855 / +3804855Kodi zonal:4855     (+380 4855)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kominternivske

Shteti:

UkrainaPrefiksi 4855 është kodi i zonës për Kominternivske. Dhe Kominternivske ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Kominternivske, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kominternivske, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4855.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 4855 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kominternivske për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4855.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 4855 / +3804855 (Ukraina)