Kodi zonal 4849 (+3804849 / 003804849 / 0113804849) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:4849     (+380 4849)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bilhorod-Dnistrovskyy

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 4849 / +3804849 / 003804849 / 0113804849, Ukraina (hyrja telefonike)


Prefiksi 4849 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bilhorod-Dnistrovskyy. Dhe Bilhorod-Dnistrovskyy ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Bilhorod-Dnistrovskyy, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bilhorod-Dnistrovskyy, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4849. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 4849 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bilhorod-Dnistrovskyy për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4849.