Kodi zonal 4735 / +434735Kodi zonal:4735     (+43 4735)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kremsbrücke

Shteti:

AustriaPrefiksi 4735 është kodi i zonës për Kremsbrücke. Dhe Kremsbrücke ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Kremsbrücke, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kremsbrücke, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 4735.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 4735 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kremsbrücke për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 4735.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 4735 / +434735 (Austria)