Kodi zonal 473 / +7473Kodi zonal:473     (+7 473)
Qyteti/qyteza ose krahina:Voronezh Oblast

Shteti:

Rusia


Kodi zonal 473 / +7473 (Rusia)


Prefiksi 473 është kodi i zonës për Voronezh Oblast. Dhe Voronezh Oblast ndodhet në Rusia. Nëse ndodheni jashtë Rusia dhe dëshironi të telefononi një person në Voronezh Oblast, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Rusia është +7, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Voronezh Oblast, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +7 473.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +7 473 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Voronezh Oblast për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 007 473.
Llogaritësi I numrit të telefonit