Kodi zonal 471 (+81471 / 0081471 / 01181471) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:471     (+81 471)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Kashiwa

Shteti:

Japonia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 471 / +81471 / 0081471 / 01181471, Japonia (hyrja telefonike)


Prefiksi 471 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kashiwa. Dhe Kashiwa ndodhet në Japonia. Nëse ndodheni jashtë Japonia dhe dëshironi të telefononi një person në Kashiwa, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Japonia është +81 (0081), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kashiwa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +81 471. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +81 471 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kashiwa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0081 471.