Kodi zonal 47 / +2047Kodi zonal:47     (+20 47)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kafr El Sheikh

Shteti:

Egjipti


Kodi zonal 47 / +2047 (Egjipti)


Prefiksi 47 është kodi i zonës për Kafr El Sheikh. Dhe Kafr El Sheikh ndodhet në Egjipti. Nëse ndodheni jashtë Egjipti dhe dëshironi të telefononi një person në Kafr El Sheikh, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Egjipti është +20, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kafr El Sheikh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +20 47.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +20 47 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kafr El Sheikh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0020 47.
Llogaritësi I numrit të telefonit