Kodi zonal 4642 / +3804642Kodi zonal:4642     (+380 4642)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nosivka

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal 4642 / +3804642 (Ukraina)


Prefiksi 4642 është kodi i zonës për Nosivka. Dhe Nosivka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Nosivka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nosivka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4642.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 4642 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nosivka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4642.
Llogaritësi I numrit të telefonit