Kodi zonal 46 (+9246 / 009246 / 0119246) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:46     (+92 46)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Toba Tek Singh

Shteti:

Pakistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 46 / +9246 / 009246 / 0119246, Pakistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 46 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Toba Tek Singh. Dhe Toba Tek Singh ndodhet në Pakistani. Nëse ndodheni jashtë Pakistani dhe dëshironi të telefononi një person në Toba Tek Singh, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Pakistani është +92 (0092), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Toba Tek Singh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +92 46. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +92 46 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Toba Tek Singh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0092 46.