Kodi zonal 4596 / +3804596Kodi zonal:4596     (+380 4596)
Qyteti/qyteza ose krahina:Vyshhorod

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal 4596 / +3804596 (Ukraina)


Prefiksi 4596 është kodi i zonës për Vyshhorod. Dhe Vyshhorod ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Vyshhorod, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Vyshhorod, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4596.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 4596 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Vyshhorod për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4596.
Llogaritësi I numrit të telefonit