Kodi zonal 4553 / +9764553Kodi zonal:4553     (+976 4553)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sagil

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal 4553 / +9764553 (Mongolia)


Prefiksi 4553 është kodi i zonës për Sagil. Dhe Sagil ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Sagil, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sagil, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4553.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 4553 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sagil për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4553.
Llogaritësi I numrit të telefonit