Kodi zonal 4552 (+9764552 / 009764552 / 0119764552) (hyrja telefonike)



Kodi zonal / hyrja telefonike:4552     (+976 4552)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Öndörkhangai

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 4552 / +9764552 / 009764552 / 0119764552, Mongolia (hyrja telefonike)


Prefiksi 4552 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Öndörkhangai. Dhe Öndörkhangai ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Öndörkhangai, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Öndörkhangai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4552. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 4552 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Öndörkhangai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4552.